Naše služby

Tvoríme projekty rodinných domov. Sme tím architektov pôsobiacich na slovenskom a českom trhu viac než 13 rokov. Zaoberáme sa navrhovaním a realizáciou prevažne obytných stavieb, predovšetkým projektami rodinných domov. V rámci našich služieb vám ponúkame komplexné služby od návrhu, cez realizáciu s autorským a stavebným dozorom, až po kolaudáciu stavby.

 
PROJEKČNÁ ČINNOSŤ
Ponúkame vám široký výber kvalitných projektov rodinných domov, ktoré sú zárukou vysokej kvality bývánia a zároveň spĺňajú náročné kritéria pre ekonomickú prevádzku vášho nového domu. V prípade záujmu vám ponúkame možnosť vypracovania individuálneho projektu rodinného domu presne podľa vašich predstáv a prianí.

INŽINIERSKA ČINNOSŤ
Ponúkame vám poradenstvo v oblasti získavánia potrebných stavebných povolení.
 
TERMOVÍZIA
Poskytujeme meranie termovíznou kamerou, ktorej hlavnou úlohou je nájsť tepelné mosty obvodového plásta spôsobujúce tepelné úniky. Cieľom merania termovíznou kamerou je prispieť k zníženiu energetickej náročnosti a k úspore energetických nákladov budov. Cena merania pre rodinný dom je 50 €. Výsledkom merania je správa zistenia.
 
STAVEBNÁ ČINNOSŤ
Okrem projekčnej činnosti vám ponúkame aj realizáciu vašej stavby stavebnou spoločnosťou 4stav. Staviame z tehly, z dreva, z betónu, z ocele. Firma 4stav má priame skúsenosti s našimi projektami, čo je zárukou bezproblémovej komunikácie a realizácie stavby s vysokou mierou kvality spracovania. Doporučujeme vám, nechať si od nás postaviť dom na kľúč. Ušetríte tým nielen vzácny čas, ale aj starosti a v neposlednom rade aj financie.
 
files/obrazky/rozne/4stav02.jpg
 
- betónové priemyselné pancierové podlahy s korundovým vsypom
- monolitické betónové schodiská brúsené diamantom
- pohľadové betóny v interiéri
- oceľodrevené pohľadové stropy
- marocká štuka (česky - marocký štuk) alebo tadelakt vrátane pigmentácie a ošetrovania
- predaj marockej štuky Kreidezeit (250 € / 25 kg / 10 m²) a realizácia
- murované vane
- sklobetónové steny
- eps izolácie lepené bez kotvenia
- tepelne izolováné základové dosky (xps, penové sklo)
- rekuperácia vzduchu so zemným výmenníkom (pasívny ohrev v zime, pasívny chlad v lete)
- tieniaca technika pasívnych domov
- zelené extenzívne strechy
- bezspojové epdm hydroizolácie plochých striech
- drevené pochôdzne terasy z trvácneho severského drevá bez ošetrovánia
- vzduchotesné stavby
- predsadená montáž okien
- medzisklený priestor plnený kryptónom
- zelené extenzívne strechy od výšky substrátu 50 - 80 mm a 60 € / m²
 
MODERNÁ ARCHITEKTÚRA
SLOVAN / SLÁVIA
Tradícia sa spája s modernou architektúrou v jedinečnom štýle. Slovanská kultúra má od nepamäti
originálny, neopakovateľný štýl, spojený s tradičnými prírodnými stavebnými materiálmi.

PROVENSAL
Preneste sa tradičným prímorským štýlom bližšie k pobrežiu a vychutnávajte pocit voľnosti a harmónie spájúci sa s malebnou architektúrou.

HABITAT
Individuálne projekty šité na mieru konkrétnemu zákazníkovi v štýle Habitat®. Trvácna, nadčasová alebo večná architektúra, ktorá spája funkčnosť, čistotu tvárov a dispozičného riešenia.

PROGRESÍVNE KONŠTRUKCIE
Každý dom môže byť zvolený z dvoch základných typov konštrukcií. Naše domy sú navrhnuté buď ako “klasický” dom murovaný z keramických tvaroviek alebo ako drevodom. Každá konštrukcia má iné výhody, preto pred finálnym výberom odporúčame jednotlivý váriant prekonzultováť.

NÁROČNÉ TEPELNOTECHNICKÉ KRITÉRIA
Naše projekty rodinných domov sú navrhované ako nízkoenergetické alebo pasívne. Vzhľadom k tendenciám vo
svete, každoročné zvyšovánie cien energií, vedie nevyhnuteľne k prehodnocovaniu priorít pri stavbe nového domu. V našej ponuke projektov rodinných domov nájdete domy, ktoré majú najnižšiu možnú spotrebu energie, čo súvisí s nízkymi prevádzkovými nákladmi. S našimi domami ušetríte nezanedbateľné finančné prostriedky.