Svk® Dom v prírode

Objednať projekt

Dom v prírode je jednoduchý konštrukciou. Pôdorys je voliteľný podľa požiadaviek zákazníka.

Stavba je jednopodlažná, s neobytným podkrovím zastrešená jednoduchou sedlovou strechou. Pôdorys domu, trojtrakt, je obdĺžnikového tvaru, ktorý je ešte predĺžený na juhu o krytú terasa. V úrovni 1. NP ±0.000 mm sa nachádza otvorený veľkopriestor obývacej izby s kuchyňou, jedálňou a výstupom na terasu. Na prízemí sa nachádza spálňa a izba, šatník, kúpeľňa s wc, samostatné wc, technická izba a komora.

Krov bude so stojatou stolicou a dvoma väznicami. V dennej izbe bude priestor otvorený do priestoru krovu. V ostatnej časti domu bude strop znížený sadrokartónom, nad ktorým bude položená tep. Izolácia horizontálne v celkovej hr. 400 mm (2x 200 mm).

Dvojica oceľových stĺpov v dennej časti pri južnom zasklení bude plniť statickú funkciu pre hliníkový okenný profil s trojitým zasklením. Ostatné okná budú plastové a osadené izolačným trojsklom.

Ďalšie stĺpy budú drevené, ktoré ponesú väznice krovu a budú skryté v priečkach. Dom bude zateplený kamennou vlnou hr. 200 mm, takisto budú všetky železobetónové časti konštruckie dôkladne zaizolované podľa výkresovej časti. Fasáda bude predsadená drevená zo sibírského smrekovca.

Obytné miestnosti:
4
Obytná plocha:
73.17 m2
Úžitková plocha: 105.48 m2
Zastavaná plocha:
167.48 m2
Vonkajšie rozmery: 9.5 x 17.85 m
Predpokladaná spotreba energie: 25 kWh/(m2.r)
 
Cena projektu:
dohodou
Cena materiálu: 60.000,-
Orientačná cena realizácie: 110.000,-

Doplňujúce informácie:

  • prízemný
  • krytá terasa
  • modifikovateľný
  • rýchla výstavba

Ísť späť