Slimák! bytový dom

Objednať projekt

Pavlačový bytový dom Slimák! má obsahovať 16 bytových 2- a 3-izbových jednotiek prístupných zo spoločných priestorov, z otvorenej a uzavretej pavlače. Vertikálny pohyb ľudí bude zabezpečovať centrálne umiestnené schodisko.

Hmota bytového domu tvorí skulptúru zasadenú v teréne nenápadne kopírujúcu prírodné danosti miesta. Kompozičným rozdelením stavby na dve hmoty, telo a ulitu, sa chceme priblížiť merítku bývania v rodinnom dome.

Bytový dom bude postavený v časti na pilieroch, čím sa vytvoria parkovacie státia pre automobily. Vo východnej časti bude dom 3-podlažný a na západnej časti, pri obecnom parku s vysokou zeleňou, bude mať 4 nadzemné podlažia. Rozloha 2-izbových bytov bude o priemernom výmere 55 m² a trojizbových o priemernom výmere 70 m². Ku každému bytu bude k dispozícii zastrešené parkovacie státie (počet 16). Spoločná pavlač bude orientovaná na sever a budú do nej orientované vetracie okná z kúpelní prípadne zo vstupných chodieb. Dom sa otvorí k južnej strane, preslnením denných izieb, prípadne terás, s výhľadom k potoku. Bytový areál bude uzavretý, prístupný z dvoch strán. Na pozemku pred bytovým domom bude spoločný priestor obyvateľov bytov, trávnik parkovej úpravy, priestor na spoločné grilovanie s posedením, detské ihrisko.

 

Počet bytov:
16
Výška: 13 m a 9,5 m
Výmera pozemkov:
2320 m2
Zastavaná plocha: 634,00 m2
Spevnené plochy: 481,92 m2
Percentuálny ukazovateľ zelene: 30,25 %
Zelená strecha: áno

Doplňujúce informácie:

  • pavlačový bytový dom

Ísť späť